PŘEČÍSTKORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚ

Spotřebitelské testy - Děti

Test DNES: Dětské autosedačky

Test DNES: Dětské autosedačky

Test ukázal, že na autosedačce pro dítě by se nemělo šetřit Pozitiva: I mezi velmi levnými autosedačkami se našla jedna kvalitní. Stojí přitom pouhých 900 korun. Negativa: Šest z jedenácti sedaček zcela propadlo. Jedna při čelním nárazu dokonce praskla a dítě by z ní mohlo vyletět ven.

TEST: Nemocniční strava

TEST: Nemocniční strava

Matky v porodnicích dostávají jídlo, které má blízko k redukční dietě. Odhalil to test MF DNES. Ani skladba jídelníčků není podle expertů vhodná pro kojící ženy. Porce v porodnicích jsou malé a nemohou dát matkám dostatek živin v období, kdy je nejvíce potřebují. Ukázal to test jídla z osmi nemocnic.

Dětské autosedačky

Dětské autosedačky

Německý, rakouský a švýcarský autoklub otestovaly 28 letošních modelů dětských autosedaček. Dobrou zprávou je, že hned 18 z nich získalo hodnocení „velmi doporučujeme“. Jen jediná, ABC Design Risus, nebyla dostatečně bezpečná.

Reklama
Dětské ovocné nápoje

Dětské ovocné nápoje

Ovocná pitíčka mají děti ve velké oblibě. Rodiče jim je mnohdy kupují v domnění, že jsou lepší než sladké limonády. Jenže pravda je to jen částečně. Dali byste svému potomkovi k pití sklenici se třemi deci vody, do které byste rozpustili osm nebo devět kostek cukru a zamíchali dvě lžíce nějakého rozmixovaného ovoce? Těžko. Jenže pokud mu koupíte malou lahev ovocného nápoje, servírujete mu vlastně něco podobného. 

Dětské plenky

Dětské plenky

Až deset plenek potřebuje miminko každý den. Kvalitu posuzoval Státní zdravotní ústav (SZÚ), který se zaměřil na zdravotní nezávadnost plen a jejich schopnost absorbovat tekutinu, a zároveň deset žen s malými dětmi v praktické části testu. Komfort nošení, tedy to, zda pleny nedřou, dobře drží a jsou i velikostně tak akorát, vyzkoušelo jedenáct dětí ve věku od jednoho do dvou let. Jejich maminky denně pečlivě zapisovaly poznatky o jednotlivých z dvanácti testovaných vzorků. Posuzovala se celá škála plenek od levnějších po dražší, tak aby byly v testu zastoupeni největší výrobci na trhu. Redakce do testu nezařadila plenky Huggies, jejichž výrobce Kimberly Clark odchází z trhu a zboží už jen doprodává.

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.