Zajímavosti

Otevírací doba o vánočních svátcích 2018

Vánoce už prakticky klepou na dveře. Štědrý den tu máme již za týden a přípravy na nejhezčí svátky v roce vrcholí. A jako každý rok, i letos se bezesporu ptáte: „Kdy si budu moci jít během vánočních svátků nakoupit?“

16.12.2018

Přečíst celý článek

Jak ušetřit při nákupu na vánoční stůl

Nakupování vánočních dárků je v plném proudu a peněženky jsou stále tenčí. Ovšem k Vánocům patří nejen krásně zabalené dárky a tematická výzdoba, ale i výtečné jídlo. Pokud si chystáte seznam, co nesmí chybět na vaší štědrovečerní hostině, určitě se vám bude hodin několik tipů, jak ušetřit při nákupu na vánoční stůl.

12.12.2018

Přečíst celý článek

Adventní výzdoba

Předvánoční čas je obdobím, kdy se domácnosti halí do vánočního hávu. Abyste docílili nefalšované vánoční atmosféry, musíte svůj byt či dům náležitě ozdobit. Jakou adventní výzdobu tento rok zvolíte? Začtěte se do několika rad a inspirujte se.

05.12.2018

Přečíst celý článek

Tipy na mikulášskou nadílku

Již za pár dnů vyrazí Mikuláš s čertem a andělem na svoji tradiční každoroční pochůzku, aby odměnil hodné děti malým dárkem. Co má nadělit tato pohádková trojice právě vašemu malému nezbedovi nebo roztomilé princezničce? Několik základních tipů na mikulášskou nadílku bezesporu inspiruje nejednoho rodiče či pořadatele dětské mikulášské oslavy.

28.11.2018

Přečíst celý článek

Jak si zlepšit imunitu

Horečka, únava, neestetická „nudle“ u nosu a nálada na bodu mrazu – být nemocný není nic příjemného. Nemoc vás omezuje nejen v práci, ale i v provozování koníčků či vás okrádá o radostně strávený čas s rodinou. Jak si ale zlepšit imunitu?

21.11.2018

Přečíst celý článek

Vánoční cukroví

K Vánocům patří několik neodmyslitelných zvyků, bez kterých si tradiční české Vánoce prostě nedokážeme představit. Jednou z těchto tradic je bezpochyby vánoční cukroví. Už jen jeho příprava provoní celý byt či dům a navodí tu správnou vánoční atmosféru.

19.11.2018

Přečíst celý článek

Otevírací doba v sobotu 17.listopadu 2018

Ptáte se, jestli si budete moci jít nakoupit v sobotu 17. listopadu 2018 do svého oblíbeného obchodního řetězce? Otevírací dobu v obchodních řetězcích Kaufland, Albert, Penny Market, Tesco, Globus a Lidl jsme zjistili za vás.

14.11.2018

Přečíst celý článek

Svatý Martin: Svatomartinská husa

Oslava svátku svatého Martina se blíží. Tento rok připadá 11. listopad na neděli. Ptáte se, co připravit na oběd? Odpověď je jednoduchá, a to upečená Svatomartinská husa podávaná s houskovým nebo bramborovým knedlíkem a červeným zelím. Žádná dieta na nás rozhodně nečeká.

07.11.2018

Přečíst celý článek

Jak se bránit proti nachlazení

S příchodem podzimu a chladnějšího počasí přichází i období, kdy podstupuje náš imunitní systém zatěžkávací zkoušku. Výkyvy teplot spolu s nespočtem kýchajících a smrkajících lidí kolem nás navozuje jednoduchou otázku: „Jak se bránit proti nachlazení?“

31.10.2018

Přečíst celý článek

Jak se slaví Dušičky po světě

Vzpomínka na všechny věrné zesnulé neboli lidově Dušičky. Tento svátek se slaví 2. listopadu a vzpomínáme během něj na lidi, kteří už nejsou mezi námi. Jak moc se ale liší oslavy u nás a v jiných částech světa?

24.10.2018

Přečíst celý článekReklama
     
Reklama
Reklama