Soutěž I Nakupuj vybrané potraviny a vyhraj na rok auto ŠKODA KAROQ a další skvělé ceny! Řeznictví MÚÚÚIDivočina za skvělé ceny!

Spotřebitelské testy

Test DNES: Dětské šampaňské

Test DNES: Dětské šampaňské

Pozitiva: Sycené nápoje se dětem líbily, většinou jim i voněly a chutnaly Negativa: Sekty obsahují málo ovocné šťávy. Všechny mají přídatné látky, bez konzervantů byl jen jeden vzorek. Pro běžné pití jsou naprosto nevhodné.

Test DNES: Šunka nejvyšší jakosti

Test DNES: Šunka nejvyšší jakosti

Pozitiva: Neobsahují sóju ani barviva. Ani jiných aditiv v nich není přehnaně moc. Negativa: Některé vzorky obsahují méně masa, než uvádějí na obalech. Jiné nesplnily povinné minimum pro obsah čistých svalových bílkovin. A některé zklamaly vzhledem i chutí.

Test DNES: Sušené meruňky

Test DNES: Sušené meruňky

Pozitiva: Většina meruněk chutnala a vypadala dobře. Negativa: Obalům chybělo varování, že se sířené plody mají oplachovat. Nesířené vzorky v degustaci zklamaly.

Reklama
Test DNES: Kakaové nápoje

Test DNES: Kakaové nápoje

Pozitiva: Většina vzorků měla pěknou barvu a některé dobře chutnaly. Negativa: Kakaové nápoje byly většinou přeslazené. Našly se v nich také olovo a kadmium.

Test DNES: Prací prášky, gely a kapsle

Test DNES: Prací prášky, gely a kapsle

Pozitiva: Nezpůsobují zašednutí bílé a jsou poměrně šetrné k barvám. Prášky na rozdíl od minulosti neobsahují fosfáty a nezanechávají usazeniny na prádle. Negativa: Na jedničku nepere žádný. Například se stopami po make-upu si neporadí ani jeden.

Test DNES: Nádraží v Česku

Test DNES: Nádraží v Česku

Pozitiva: Ochotný personál, čisté záchody, automaty na jídlo, půjčovny kol a spousty dalších služeb. Negativa: Většinou chybí wi-fi, ubylo úschoven zavazadel, záchody jsou leckde drahé.

Test DNES: Piškoty

Test DNES: Piškoty

Pozitiva: Dobře chutnají i ty nejlevnější, takže můžete ušetřit. Chuťové rozdíly jsou minimální. Negativa: Jen málokdy se dozvíte, kdo a kde je vyrobil. Některé obsahují kromě tradičních surovin i kypřidla a emulgátory.

Test DNES: Drůbeží párky

Test DNES: Drůbeží párky

Pozitiva: Většinou nejsou přesolené. Ani jeden v kvalitě vysloveně nepropadl. Negativa: Chybí jim chuť masa a typická šťavnatost. Většinou jsou vyrobeny z levných náhražkových surovin za pomoci mnoha „zlepšovadel“..

Test DNES: Dětská menu

Test DNES: Dětská menu

Pozitiva: Většina jídel se dětem líbila a hezky jim voněla. Dvě jídla z fastfoodu byla nutričně dobře vyvážená. Negativa: Všechna jídla byla přesolená. Většině vzorků chyběla vláknina, jídla byla moc tučná a malá. Některá dětem příliš nevoněla.

Test DNES: Chlebíčky

Test DNES: Chlebíčky

Pozitiva: Některé chlebíčky byly skutečná delikatesa. Chutné, z čerstvých surovin, dobře připravené. Negativa: Většina lahůdkářství používá na mazání veky margarín, často ho vydávají za máslo. Mnohdy levná šunka nebo salám.


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.