Magazín Akční ceny I Recept na staročeskou zelňačku s klobásou

Spotřebitelské testy

Test DNES: Klamavé obaly

Test DNES: Klamavé obaly

Pozitiva: Řada výrobců si uvědomuje, že jejich obaly jsou zbytečně velké a chce je zmenšit. Negativa: Jak jsme při testu zjistili, není výjimkou, když je v obalu více než polovina prázdného místa.

Test DNES: Čerstvé plnotučné mléko

Test DNES: Čerstvé plnotučné mléko

Malé rozdíly v kvalitě, zato velké odlišnosti v cenách. Pozitiva: Mléka jsou dobrá. Nejsou v nich toxiny z plesnivého krmiva, až na výjimky ani nežádoucí bakterie. Negativa: Údaje o obsahu živin na obalech ne vždy odpovídají skutečnosti.

Test DNES: Test Lískooříškové pomazánky

Test DNES: Test Lískooříškové pomazánky

Nutella z německého obchodu není stejná jako ta, kterou jsme koupili v Česku. Pozitiva: Výrobci používají většinou kvalitní tuky. Transmastných kyselin se bát nemusíme. Negativa: Hodně tuku, hodně cukru. Některé se obejdou i bez oříšků,chuť jim dodává aroma.

Reklama
Test DNES: Horká čokoláda

Test DNES: Horká čokoláda

Horké čokolády prodávané v Česku by si na řadě míst zasloužily změnit název. Jako čokoláda chutná jen málokterá z nich. Většina připomíná spíše řídké mléčné přeslazené kakao. Pozitiva: Většina prodejců dopřává zákazníkům větší porce. Kelímky na cestu se odnášejí dobře. Negativa: Čokolády často obsahují málo kakaa. Polovina prodejců neuvádí množství nápoje.

Test pánských antiperspirantů

Test pánských antiperspirantů

Pozitiva: Všechny pánské antiperspiranty alespoň trochu bránily pocení. Neplatí nejdražší = nejúčinnější. Negativa: Některé testované výrobky mohou dráždit pokožku. Většina vzorků mužům nevoněla Deset mužů se nesmělo čtrnáctkrát po sobě dva dny mýt, aby v laboratoři Státního zdravotního ústavu (SZÚ) zjistili, zda antiperspiranty, které zakoupila MF DNES, účinkují, tedy omezují pocení.

TEST DNES: Test vlašských salátů

TEST DNES: Test vlašských salátů

Vlašské saláty napěchované „éčky“ Poctivý vlašský salát nečekejte. Pohromadě ho drží hlavně chemie Pozitiva: Špatně vám po nich nebude. Majonéza je z pasterovaných vajec a bakterie jsou pod kontrolou konzervantů. Negativa: K tradičnímu „vlašáku“ mají pořádně daleko. Málokterá potravina obsahuje tolik přídatných látek. Až 22.

TEST DNES: Test autoservisů

TEST DNES: Test autoservisů

Většina servisů opravu zvládla, jeden katastrofálně pohořel. Stejná oprava jednou za 981 Kč, jindy za 11 690 Kč Pozitiva: Pět ze šesti servisů odhalilo obě závady. Ceny za opravy se u nich výrazně nelišily. Negativa: Jeden servis si naúčtoval výrazně více než ostatní. Řekl si o 14 tisíc korun, přestože auto neopravil.

Test řezaných květin

Test řezaných květin

Kytka ke čtyřicátinám. Jen jedna přežila se ctí týden ve váze. Pozitiva: Prodejci se většinou snažili nepřekročit stanovenou cenu. Laikům se mnohé kytice líbily. Negativa: Květináři detailně nezjišťovali, pro koho kytka je. Podle expertů se část kytic hodila jen na hrob.

Test DNES: Dětské autosedačky

Test DNES: Dětské autosedačky

Test ukázal, že na autosedačce pro dítě by se nemělo šetřit Pozitiva: I mezi velmi levnými autosedačkami se našla jedna kvalitní. Stojí přitom pouhých 900 korun. Negativa: Šest z jedenácti sedaček zcela propadlo. Jedna při čelním nárazu dokonce praskla a dítě by z ní mohlo vyletět ven.

Test DNES: Uzený losos

Test DNES: Uzený losos

Kvalita se zlepšila, chutnají dobře, ale bez chyb nejsou Pozitiva: Navzdory zprávám o škodlivinách v mořských rybách my jsme v uzených lososech žádné nenašli. Negativa: Dva vzorky z 12 nebyly v nejlepší kondici. Zákazníci by si zasloužili lepší informace.


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.